Nové Clio ukázalo nový designový trend Renaultu a hlavně odstartovalo vlnu faceliftů za účelem sjednocení firemní identity. Nedávno byl faceliftován Renault Fluence a dnes na řadu přišly hned obě verze MPV – Renault Scénic a Grand Scénic.

Styl na úkor praktičnosti

Po vzoru nového Clia došlo z výraznému zvětšení loga na kapotě a jeho zasazení do černě lesklého plastu. Na fotce současné provedení vypadá velmi elegantně, je otázka v jakém stavu se bude nacházet velmi lesklý plast po 20-ti projetí automatickou myčkou pamatující komunistický režim. Vem čert malé rýhy, které se určitě této části nevyhnou.

Designové změny nejsou vše, obměny se dočkají i motory. Novinkou je motor 1,4 litrový benzínový motor (TCe 130), který kromě relativně velkého výkonu až 130 koní nabídne o 15% nižší spotřebu, než minulá generace.

Interiér beze změn, tedy až na R-Link

Novinka R-Link, teda dokonale integrovaný multimédií systém nabízí veliký posun, je velmi populární a dočkala se svého umístění i v novém Scénicu. Bohužel umístění se nachází, až pod kapličkou přístrojové desky a nikoliv na středovém sloupku, jak bychom z hlediska ergonomičnosti předpokládali. Ovládání dotykem bude za jízdy tedy velmi nepohodlné, bude ovšem k dispozici též joystik.