Ford oficiálně přestavil nejsportovnější verzi nového Fordu Fiesta – ST. Asi si kladete otázku pro koho je takový vůz určený. Fiesta je přeci městské auto, které patří do třídy malých vozů (segmentu B), proč tedy sportovní verze :O, říkáte si že se ve Fordu snad dočista zbláznili.

Mezi našimi čtenáři se velmi těžko najde některý, který si právě sportovní verzi Fiesty koupí, ale najdou se tací, kteří touží cestou zažít adrenalin a ne se jenom přepravit z bodu A do bodu B. Pokud patříte do této skupiny, měli byste zbystřit.

Ford Fiesta ST 1.6 EcoBoost – Turbooo

V dnešní době zcela nikoho nepřekvapí, že se Ford rozhodl umístit pod kapotu přeplňovaný čtyřválec o uctihodném výkonu 180 koní. Výkon je posílán na přední kola a Fiesta ST dokáže na křižovatce potrápit i řidiče s méně výkonným bavorákem :) Rychlosti 100 km/h totiž dosáhne během 6,9 sekund a ručička tachometru dokáže na pohodu atakovat hranici 220 km/h.

Odladění sníženého podvozku a všech komponent městské střely probíhalo na vyhlášeném německém závodním okruhu Nürburgring Nordschleife, kde Fiesta ST nalítala přes 5 000km. Kdy přesně se dočkáme nejostřejší verze Fiesty není přesně známo, ale stane se tak během roku 2013.