Možná jste o tomto voze nikdy neslyšeli, možná jej uctíváte. Shelby Cobra Daytona Coupé patří mezi ty nejvíce raritní vozy na této planetě. Vyrobeno jich bylo pouhých šest kusů. Nyní se tato legenda vrací v podobě nových 50 kusů.
Před padesáti lety vyhrál tento vůz americký šampionát FIA World Sportscar. A jelikož se jedná o krásné kulaté výročí, rozhodla se společnost Shelby, že slávu tohoto vozu opět trochu připomene a to výrobou dalších 50 kusů tohoto vozu. Rozhodla se tak z toho důvodu, že byla doslova bombardována žádostmi o vyrobení dalších vozů v rámci výročí nejrůznějšími žadateli, kteří by měli tento skvost ve své garáži.

20_55a8f2aa74e24

Tým pracoval téměř dva roky na návrhu hliníkového vozu, který by věrně kopírovat svou originální předlohu. Vedle této hliníkové verze si však mohou zákazníci udělat radost i verzí s laminátovou karoserií, která je věrná originálu, ale zpracováním se chtěla o něco více přiblížit moderní době a Daytonu chce interpretovat o něco více stylověji, jako by zůstala ve výrobě po dlouho dobu 50 let.

40_55a8f2aaf1a2a

Nová padesátka vozů bude postavena přesně podle původních plánů s tím rozdílem, že obdrží výkonnější motor a dostane také vylepšenou bezpečnostní výbavu. O tu se postará tužší rám, a moderní kotoučové brzdy. Ovšem zachováno bylo například listové odpružení, trubkové šasi a volant a nádherným dřevěným věncem.

41_55a8f2ab1e366

Každý z původních vozů byl svým způsobem originál. Jako předloha pro nové vozy posloužil jen jediný z nich, ovšem zákazníci si budou moci vybírat z nejrůznějších barevných provedení karoserie. Interiér bude pro všechna auta stejný a bude se nést v duchu černého koženého čalounění.

80_55a8f2ab4f882

Cena vozu odpovídá jeho raritě. Nové modely se budou prodávat v laminátové verzí za více jako 4 miliony korun a ve verzi hliníkové za více jak 8 milionů korun. To je ovšem nic oproti původním vozům. V roce 2009 byl totiž jeden z nich vydražen v přepočtu za 132 milionů korun.