Značka Ford patří k nejrozšířenějším na světě, není-li vůbec nejznámější. Jedním z důvodů je nejdelší historie vozidel Ford, které se začaly vyrábět v americkém Detroitu již v roce 1903. Tehdy založili bratři Henry a Edsel Fordové továrnu na výrobu osobních automobilů, která se v průběhu dalších let rozrostla v obrovskou nadnárodní společnost vyrábějící dnes automobily všech typů, od osobních po nákladní.

Fordové začali jako první se sériovou pásovou výrobou, což v tehdejším průmyslu byl naprostý unikát. Díky pásové výrobě, kdy se každý dělník podílel na výrobě jedním naučeným úkonem, bylo možné najímat i nezkušené pracovníky. Proto se brzy výroba začala rozšiřovat, rostl počet automobilů sjíždějících z továrních linek Fordu, čímž byla zahájena masová motorizace celého světa.

ž

I přes tvrdou konkurenci patří značka Ford stále ke špičce mezi světovými výrobci automobilů. Rovněž v České republice je značka Ford populární a v posledním desetiletí se k nám dovezlo ze všech značek nejvíce Fordů. Nejvíce jsou mezi motoristy vyhledávané Fordy Fiesta, Focus a Mondeo. Podnikatelé a přepravní firmy si nejvíce oblíbili užitkové vozidlo Ford Transit. Všechny tři tyto typy vozidel jsou podle statistik na prvních místech pomyslného žebříčku dovážených a prodávaných aut v ČR.

3

Jedním z prodejců je také společnost AMB Praha, celým názvem auto MOTOL BENI, a.s., která je jednak autorizovaným prodejcem Fordů, a jednak provozuje i servis těchto populárních a osvědčených vozidel. Prodej nových, ale i kvalitních ojetých vozidel, stejně tak opravy Fordů zajišťuje společnost v Praze ve dvou pobočkách, které snesou nejpřísnější měřítka a například autosalon na Ořechu je v porovnání s ostatními autosalony v Praze nejmodernější.

1

Kromě uvedených typů jde nejvíce na odbyt luxusní verze Ford Mondeo. Tento automobil přitahuje zejména sportovně laděnou karosérií s nízkou střechou, dynamickým designem a překvapivě nízkou spotřebou paliva. Jako všechna vozidla značky Ford vyniká precizním dílenským zpracováním každého detailu. Pokud si objednáte testovací jízdu u společnosti AMB, zaujmou vás také perfektní jízdní vlastnosti a nejmodernější technologie, které z Fordu Mondeo činí prvotřídní manažerské vozidlo.