Automobilce Škoda se daří. To je standard, na který jsme si již poměrně zvykli. Jaké novinky si připravuje, aby tomu tak zůstalo i nadále? Tak na to se nyní podíváme.

Citigo

skci20_56a09f8bb5192Nejprodávanější miniautomobil u nás se v příštím roce dočká automatické klimatizace, nového infotainmentu a světelných a dešťových senzorů. Tou největší změnou, kterou všichni ihned poznáme, bude lišta denního svícení zabudovaná přímo ve světlometech.

Fabia

skfaco10_56a09f8c02250Nové Fabie jsou poměrně mladou záležitostí, proto velké zásahy do vzhledu nečekejme. Ty největší změny se odehrají ve vybavení. Tím nejpodstatnějším bude adaptivní tempomat pro motory TSI a TDI a parkovací kamera s ostřikovačem. Pro milovníky psů je připravena i dělící síť a pro cestovatele aktualizace map v navigaci.

Rapid

skrasb30_56a09f8ce91b3Rapid také dostane parkovací kameru s ostřikovačem a polepší si i o kvalitnější vnitřní osvětlení a nové potahy. Verze Monte Carlo a Spaceback, pak budou k dostání i s černě čalouněným stropem a černými sloupky.

Octavia

skoc10_56a09f8c4e8f8I přesto, že se to delší dobu šušká, letošní rok určitě facelift nebude a Octávie s nově dělenými předními světlomety tak bude k vidění až napřesrok. Nově si však budeme moci koupit Octavii s adaptivním podvozkem a Octávia dostane také bezdrátové nabíjení telefonu.

Superb
sksu10_56a09f8d23980Bezdrátové nabíjení dostane samozřejmě také Superb a rozšíří se i barevná nabídka ambientního osvětlení. Kufr budete moci zavřít také mácháním nohou pod zadním nárazníkem a se sportovním podvozkem vám bude k dispozici i řízení s proměnlivým účinkem.

Krom těchto novinek nás však Škoda láká i na něco velikého. Pod tím se dá očekávat především nové SUV jménem Kodiaq, který bude představovat nového zástupce segmentu SUV v celé své parádě a dost zásadně ovlivní prodeje Škodovky. Protože krom vozů kombi a hatchback je právě SUV nejprodávanějším typem vozidel u nás.