Společnost Rolls-Royce je celosvětově proslulá svou výrobou těch nejluxusnějších vozů, které mají již desítky let jediný úkol a to vozit ty nejmocnější a nejbohatší osoby tohoto světa. Tyto vozy byly vždy určeny pro klidnou demonstrativní jízdu, avšak při polechtání plynu vám dokázaly, že v sobě umí rozpoutat pořádnou vášeň.

Pro mnohé je tento vůz symbolem luxusu, anglické elegance a gentlemanství. Nyní však vyšla zpráva, že se tento gentleman trochu zašpiní a to díky modelu Rolls-Royce Cullinan. Tento název tedy nebude nést jen největší diamant světa, ale také nový model od této značky, který by měl nést označení crossover. Společnost Rolls-Royce tak sleduje boom, který se v poslední letech rozpoutal právě okolo crossoverů.

2
Vůz by se měl velikostně vměstnat mezi základní model Ghost a vrcholný Phantom. Oficiální představení tohoto projektu, který zajisté již nyní rozdmýchává ty nejdivočejší fantazie, by se mělo uskutečnit v roce 2018, pokud však vše půjde podle plánu. Předpokládaná cena tohoto terénního výletníka by se podle odhadů měla vyšplhat na 7,5 milionu korun, takže tento vůz bude určen jen několika vyvoleným, kteří na to prostě mají.

3

Společnost doufá v prodejnost 2000 kusů ročně, převážně na území USA a středním východě. Co zatím můžeme s určitostí říci, je to, že se počítá s použitím dílů z BMW řady 7 a chystané X7. Mělo by se tak jednat o skutečné SUV, které si poradí jak s pískem, blátem tak i sněhem. Avšak můžeme očekávat že se sním nejčastěji potkáme ve městských ulicích na předměstí Chelsey.

4
Velmi diskutované je také pohonné ústrojí. Často se mluví o plug-in hybridu a upraveném dvanáctiválci. Zajímavostí je, že se takovýchto ultraluxusních automobilů, určených do „terénu“, dočkáme asi více. Práci na podobném modelu ohlásilo totiž také Bentley a tak budeme zřejmě svědky velkého souboje crossoverových titánů.