Vlastnit auto znamená radost, ale i spoustu starostí. S garážováním nebo parkováním, sledováním termínů placení povinného ručení a havarijního pojištění, technických prohlídek, doplňování paliva a dalších náplní, údržba atd. V Praze je několik autopůjčoven, které disponují vlastním vozovým parkem a jejichž služby vás uvedených zbytečných starostí zbaví.

Někdo potřebuje auto jen sporadicky, jiný se bez něho neobejde, neboť mu auto slouží k dopravě do zaměstnání a pro další osobní potřeby. Počet aut na našich silnicích roste, ovšem úměrně tomuto nárůstu bohužel nepřibývají parkovací plochy. Mnohdy to na ulicích vypadá jako v napěchovaném skladu aut. A právě tohoto úkazu si všimla autopůjčovna Praha, která svou strategii založila na půjčování aut z ulice.

217140733023289

Ne každý majitel totiž své auta využívá pravidelně a je ochoten je za určitý poplatek zapůjčit tomu, kdo to zrovna potřebuje. Toto řešení začala autopůjčovna uplatňovat v praxi v roce 2011 a postupně vešlo ve známost. Dnes se jedná o velice oblíbenou službu, která je výhodná pro všechny zúčastněné. Na adrese autoodstrejdy.cz si může každý vypůjčit auto ve svém blízkém okolí přímo od jeho majitele, který jej zrovna nepotřebuje. V evidenci této služby jsou auta nejrůznějších značek a stáří. Pro zájemce to má obrovskou výhodu v tom, že zapůjčení stojí mnohem menší částky, než nabízejí běžné autopůjčovny.

437145347104413

Všechna půjčovaná auta mají veškeré předepsané dokumenty, včetně zaplaceného povinného ručení. Zájemce tak spolu se zapůjčeným vozidlem převezme zelenou kartu a osvědčení o technickém průkazu. Podmínkou zapůjčování je také havarijní pojistka a pojistka proti krádeží, kterou mají všichni majitelé aut uzavřenou. Každý majitel se svým autem normálně jezdí a jen pokud jej zrovna nepotřebuje, nabídne jej k zapůjčení jiným lidem. Zájemce zkontaktuje přímo majitele, se kterým se domluví na předání, a od kterého také převezme předepsané doklady.

233141522457052

Služby autoodstrejdy.cz jsou každému přístupné na stejnojmenném webu, stejně na telefonní lince, kde je možné se dozvědět veškeré informace. Zapůjčení auta stojí zájemce bezkonkurenčních 375 Kč za měsíc. Majitel vozidla si zapůjčením může snadno přivydělat třeba na pohonné hmoty.