Tento rok je téměř ve své polovině a proto automobilky plánují svůj výrobní a marketingový postup již pro rok následující. Jednou z nich je i tuzemská Škoda Auto z Mladé Boleslavi.
Nejvýraznější změnou, která v roce 2016 přijde je vybavování automobilů motory splňujícími novou normu Euro 6. Změny se dotknou všech nabízených modelů, kromě Superbu, který se ještě nezačal prodávat a Roomsteru, jehož výroba letos končí. Krom motorových obměn se vozy dočkají také změny výbav a některých interiérových změn.

skra03_553f5b80107db

Společnou proměnou projdou volanty vozů, které obdrží nové logo značky a zvýší se jejich ergonomie, aby co nejlépe zapadly do ruky. Od příštího roku bude také lehčí výběr výbavy, kdy se jednotlivé stupně budou jmenovat pro všechny modely stejně. Kupříkladu Výbava Elegance se nyní přejmenuje na Style.

skci05_553f5b7f9a01a

Vedle starých motorů, které nesplňují zmíněnou normu, se již nebudou ve výrobě používat ani motory standardně nesoucí označení Green Line a to kvůli zvýšené ekologické optimalizace všech modelů. Nové motory budou oproti předchůdcům výkonnější a také ekologičtější s nižší spotřebou paliva. Do všech vozů bude montován systém Start/Stop a také systém rekuperace brzdné energie.

skoc07_553f5b7fe2117

Krom motorů se bude obohacovat i základní výbava jednotlivých modelů. Tyto změny nejvíce postihnou model Rapid, který se bude moci pochlubit například multikolizní brzdou ke standardnímu ESP a také funkce stability přívěsu. Z příplatek bude k dostání také systém rozpoznání únavy řidiče, diody denního svícení či funkci automatického brždění.  Lehké změny se však dočká i design vozu a směrovky, které budou zakomponovány do zpětných zrcátek.

skfa06_553f5b7fb4dca

Mezi další novinky u modelů je například integrovaná navigace Amundsen u Fabie. U Octávie nová nabídka kol či vrcholná verze vozu RS 230 s výkonem 169 kW.