Rok 2015 bude pro Audi velmi rušný. Němci uvolnili mnoho faceliftu a aktualizací na stávající modely vozů. První, kdo obnovuje své zábaly, je A7, která je v hledáčku novinářů již od loňského listopadu, kdy se ukázaly první špionážní snímky zachycující tento elegantní čtyřdveřový sedan.

Jak se dalo čekat změny jsou nevýrazné a jen pár detailu přineslo obměnu na Audi ve vnějším vzhledu. Interiér má ještě méně pozornosti. Nicméně se aktualizoval informační systém, který získal rychlejší procesor.

Novinky, které jsou více zajímavější, schovává motor. Audi dostala tucet nových poníků. Dispozici budou tři dieselové jednotky a dva zážehové motory.

Exteriér2015-audi-a7-11_4

Exteriér nepřináší extra změny. Existuje však několik nových detailů, které dělají z A7 nový svěží kus masa. Maska chladiče má více ostrých hran a má osm namísto sedmi vodorovných pruhů. Přetvořeny byly i světlomety, které jsou vybaveny novým LED vzorkem. Zbytek exteriéru zůstal bez povšimnutí.

Interiér2015-audi-a7-11_3

Mimo aktualizovaný informační systém, který by měl být nyní rychlejší než jeho předchůdce, má kabina A7 několik málo změn. Velmi viditelným rozdílem je nabídka barevné škály. Nově je k dispozici pět barev, kterými můžete obšťastnit sedadla. Navíc lze upravit i detaily, které nyní zabalíte do kůže Valcona, hliníku či dřeva vlašského ořechu. K dispozici k novému informačnímu systému je i heads-up displej, který promítá informace na čelní sklo.

Hnací ústrojí

Základní motor pro A7 je 3,0 TDI Clean Diesel, který získal 14 poníků navíc. Nový výstup tak dělá 272 koňských sil. Dále jsou k dispozici další verze motorů a to konkrétně 3.0 TDI bi-turbo s výkonem 320 koní a V6 3,0 TDI Clean Diesel s menším výkonem 218 koňmi. Veškerý výkon je pod vládou sedmi rychlostní převodovky S Tronic a osmistupňové Tiptronic.

Závěr

Očekávání toho, že Audi A7 nepříjde s ničím extra novým byla správná. Kromě vylepšení motoru, není nic příliš překvapující. Přepracované světlomety a koncová světla mají své kouzle a udrží čerstvost vozu, ale to je asi tak vše co stojí za zmínku.