Minulý měsíc jsme vám představili novou karosářskou variantu modelu Rapid. Pod označení Rapid Spaceback se skrývá vlastně klasický hatchback s hezčí zádí. Tento model vyplní produktovou řadu mezi Fabií a novou Octavií. První vozy již opouštějí výrobní linku, do prodeje půjde tento model na podzim letošního roku.

Lidé toužící po hatchbacku nižší střední třídy mají nově možnost zvolit právě Rapid a nemusejí ke konkurenci či sesterskému Volkswagnu pro nový Golf či Seatu pro Leon.

Jak je na to Škoda Rapid Spaceback a právě zmiňovaný Volkswagen Golf?

Nejdůležitějším faktorem je rozměr a pro posádku je určující rozvor náprav, který u Rapidu Spaceback činí 2602 mm, což je o pouhých 35 mm méně než má právě Volkswagen Golf. Vnitřním prostorem se tedy vyrovná Golfu, kde bude ztrácet je v úrovni podvozku. Rapid stojí na jiné platformě, která nemá možnost pořídit si víceprvkovou zadní nápravu. Zároveň i nabídka motorů a příplatkové výbavy je více ořezaná. Avšak většině bude bohatě stačit model Rapid. Kdo z nás potřebuje, aby auto zaparkovalo automaticky za nás či motor 1.8 TSI?

Auto Emocion raději u Seatu

Škoda Rapid není auto, které by na silnicích či interiéru vzbuzovalo emoce. Ano když do auta usednete, získáte dobrý první dojem z kvalitního dílenského zpracování, vhodně zvolenými materiály. Tím to ale končí. Pokud chcete auto, které bude každé ráno zvedat emoce při usednutí za volant, volte raději Seat Leon. Ano v porovnání s Rapidem bude dražší, ale rozhodně se tak rychle neomrzí.

Seat Leon SC

Škoda Rapid plně vystihuje slogan “das Auto”. Je to prostě auto jako každé jiné. Budete ho vlastnit, abyste se dostali bezpečně z bodu A do bodu B. Pokud budete chtít vystoupit z davu, tímto modelem určitě ne.