Opel slyší na přání svých zákazníků a plánuje pro ně nové modely, které budou spadat do segmentu SUV. Bude se jednat o crossovery a zákazníci se dočkají hned tří nových modelů a to v poměrně krátkém čase.
Slova jako SUV či crossover nejen od nás slyšíte stále častěji. Je to dáno neustále rostoucí poptávkou evropských zákazníků právě o modely ze segmentu SUV a automobilky se předhánějí v tom, kdo jim nabídne lepšího člena tohoto segmentu. Ani Opel nezaspal a dává sbohem všem MPV, které doposud vyráběl. Na jejich místo plánuje přivést zcela nové crossovery, které chce zákazníkům představit ještě do konce této dekády.

Opel až do teď nepatřil mezi příliš silné hráče na poli nabídky SUV. Opel Mokka sice zaznamenal úspěch veliký, ovšem co se týče Antary, tak žádná sláva. Opel však hodlá tuto situaci změnit a zákazníkům nabídnout dva modely typu crossover a jeden typu SUV. Jeden z nich by měl být do značné míry inspirovaný klasickým terénními vozy a zbylé dva budou jakýmsi mixem těch klasických. Jeden z crossoverů je vyvíjen ve spolupráci s PSA a má za úkol nahradit Merivu, jejíž prodeje se v posledních letech drasticky propadly.

Větší z crossoverů by měl sdílet techniku Peugeotu 3008. Tento model by se měl postavit na místo Antary a také na místo dalšího MPV z nabídky Opelu Zafiry. SUV by se mělo na trh dostat do roku 2019 a automobil by se měl na delší čas stát vlajkovou lodí automobilky po boku Insignie. Základem pro vůz bude nová platforma E2XX a vzhled bude navazovat na koncept Monza, který se nám představil v roce 2013. Kritika však mluví o tom, že se Opel do značné míry inspiroval i u Range Roveru.

Těmito modely se chce Opel vyhrabat z dlouhodobějších problémů, které jej trápí již několik let. Jen za posledních 16 let vykázal ztrátu 18 miliard dolarů, což není zrovna lichotivé číslo.