Titul nejrychlejšího sedanu světa má nového držitele. Společnost Dodge vytvořila naprosto bezkonkurenční bestii, která toto léto získala velkou popularitu a nadělala velké nepříjemnosti své konkurenci a to Chevroletu Camaro ZL1 a stárnoucí legendě Fordu Shelby GT500.

Díky svým výkonnostním normám totiž hravě ukáže těmto modelům své zadní lampy. O to se zasluhuje vidlicový osmiválec o objemu 6,2 litrů Hellcat. Tento motor, který je přeplňovaný kompresorem, disponuje výkonem 552 kW, tedy 716 amerických koní. Celkový točivý moment, který je na kola přenášen dosahuje 881 N.m., což je hodnota, ke které se konkurence ani zdaleka nepřibližuje.

2
Charger oplývá hmotností 2114 kilogramů, což je ve spojení s takto výkonným motorem smrtící kombinace. V případě akcelerace dosahuje tento Charger neuvěřitelných hodnot. Z nuly na sto se dostává již za 3,7 vteřiny. Z nuly na 160 km/h a zpět na nulu se tento americký bijec dostane pod 13 sekund. K těmto hodnotám mu dopomáhá nejen motor, ale také nový adaptivní podvozek a skvělé brzdy od Bremba.

3
Vůz dostal také nové designové prvky. Mezi ty nejvýraznější patří agresivnější linie karoserie. Zejména pak v partiích přední masky chladiče a nárazníku. Na zádi pak nalezneme nový nárazník a také spoiler na víku zavazadlového prostoru. Designéři přidali také dvě nové masivnější koncovky výfuku.

5
Sportovní design se přenesl do interiéru vozu, ve kterém nalezneme dvoubarevné čalounění kůží Nappa a Alcantarou. Zaujme též zploštělý volant a audiosystém, který nabízí neuvěřitelný zvuk zajištěný osmnácti reproduktory.
Samozřejmostí je i palubní počítač využívající multimediální systém Uconect. Ten je ovládán 8,4 palcovým displejem. V tomto systému si může řidič zvolit veškerá nastavení vozu. Díky tomu správnému nastavení se mu pak dostane opravdového požit z jízdy v nejrychlejším sedanu světa.