Dánská automobilka Zenvo potvrdila, že v Ženevě představí nový hypersport, který bude navazovat na dosavadní modely této automobilky.

Společnost Zenvo Automotive vznikla s jediným cílem a to vývojem a výrobou dánských supersportovních vozů. Na prvním modelu ST1 začalo být pracováno již v roce 2004 a veřejnosti byl představen o pět let později.

Zenvo ST1 sice zaujalo designem a technikou v podobě přeplňovaného osmiválce, ovšem nejvíce jej proslavil test pořadu Top Gear, kdy byl celý tento automobil zachvácen plameny. Naštěstí je tato doba pro Zenvo již pryč a automobilka nadále pokračuje ve výrobě a vývoji svých novinek.

Pozatím posledním evolucí se stal model TS1 GT, který siponuje 5,8 litrovým přeplňovaným vidlicovým osmiválce m s výkonem 855 kW, který je posílán především na zadní nápravu. Právě model TS1 GT má letos v Ženevě dostat svého nástupce. Ten bude odhalen 6. března, podle oficiálních materiálů automobilky má novinka uspokojit i ty nejnáročnější zákazníky a milovníky hypersportů.

K technice se společnost prozatím nevyjadřuje. Podle neoficiálních zdrojů by se však mělo dostat ne evoluci dosavadního modelu, což by znamenalo hypersport s přeplňovaným osmiválcem a pohonem zadních kol.

Trojice snímků, které zveřejnila dánská společnost odhalují několik zajímavých detailů, které prozrazují, že automobil bude neskutečně dramatický.