Volkswagen Passat patří k jedněm z nejoblíbenějších rodinných kombi v Evropě. Vždy se jednalo o velmi spolehlivý vůz, do kterého jste mohli naskládat cokoliv a ještě vaší rodinu navrch. Tento tradiční vůz z německého koncernu Volkswagen se nyní dočkal nové modelové řady. A je nutno podotknout že se opravdu povedla.


Nyní byly zveřejněny první fotografie tohoto nového modelu a my si tak celý vůz konečně můžeme kompletně představit.
Společnost VW se netají tím, že se díky osmé generaci Passatu pokusí odlákat některé zákazníky společnostem BMW a Mercedes. Proto posunula nový Passat spadající do střední třídy o kus výše a na jeho vzhledu se to opravdu projevilo. Konkurovat tak může s přehledem i Audi A4.

2
Sedan, s délkou 4767 mm, se bude během jízdy opírat o nejmodernější elektronické systémy, které budou sledovat průběh jízdy, budou se starat o bezpečnost pasažérů a budou podávat skvělý infotainment. Ten se bude zobrazovat na displeji, který nahradí klasickou přístrojovou desku.

3
Co se výkonu týče, Passat bude nabízen opravdu v mnoha variací, takže si na své přijde snad každý. Nejslabší Passat bude mít 1.6 TDI o výkonu 88 kW, jehož sourozencem bude benzínová 1.4 s 90 kW výkonu. Na druhou stranu, těmi nejvýkonnějšími motory budou 2.0 twin-turbo o výkonu 176 kW a točivým momentem 500 N.m. a 2.0 TSI s 160 a 206 kW. Poslední jmenovaná motorová verze si pak bude klást za cíl nahradit dosavadní šestiválec.

4
S kvalitou samozřejmě roste cena, a proto si zájemci o tento vůz oproti minulé řadě o něco připlatí. Nový Passat vyjde zhruba na 26 tisíc euro, v přepočtu tedy 700 000 korun. To je však o necelých 625 euro více než nyní. Poprvé ho budeme moci spatřit na autosalonu v Paříži, koncem října, do prodeje pak vstoupí již v listopadu.

5