Pokud vás také čeká během léta delší cesta po Evropě s celou vaší rodinou, rozhodně se nevyhnete nutnosti naložit větší množství věcí do vašeho vozu. Pojďte se s námi podívat jak na to.

Nejdříve vše zkontrolujte

Předtím než se pustíte do nakládání do automobilu, měli byste zkontrolovat, zda máte vše doma vypnuté, nastavené, zalité a nakrmené. Je zapotřebí se také ujistit, že jste vzali skutečně vše, k čemuž vám vždy pomůže dobře zpracovaný seznam. Pak už můžete začít nakládat, ale pozor i taková věc jako je nakládání zavazadel do vozu, si vyžaduje zapojení rozumu a logiky.

Nakládání

Pokud budete nakládat kufr vašeho vozu, pak zvolte velmi jednoduchý postup. Začněte s těmi nejtěžšími zavazadly a následně postupujte k lehčím zavazadlům. Je to nejen z důvodu bezpečnosti, ale také z důvodu těžiště automobilu. Zároveň myslete na povinnou výbavu, která se může v různých evropských zemích lišit. A tak je dobré přibalit i tažné lano, kompresor a svítilnu. Ty se vám navíc budou hodit i u vody.

Věci nejen do kufru

Správně naložený kufr někdy nemusí stačit. Je tedy možnost věci naložit také do interiéru vozu. V takovém případě je však zapotřebí dávat věci pouze na podlahu automobilu. V opačném případě by totiž věci umístěné na sedačkách mohou během srážky udělat velkou neplechu a vážně poranit posádku.

Stejný problém je i se platem pod zadním oknem vozu. To bývá častou používáno jako místo, kam ukládáme nejrůznější drobnosti, které potřebujeme během jízdy, od foťáku, láhve s vodou až po knížku. Ve skutečnosti bychom sem však měli umisťovat maximálně tak polštář a deku, jelikož věci umístěné na tomto místě by mohli vážně poranit i během prudkého brzdění.