Seat přichází na trh s vylepšeným modelem Toledo pro rok 2014, a to hlavní, co určitě zákazníky zajímá, bude cena. Ta navzdory mnohým vylepšením zůstala stejná, což je určitě pozitivní zpráva. Toledo je navíc jediným vozem, této automobilky, který se vyrábí u nás. Společně s modelem Škoda Rapid se vyrábí v Mladé Boleslavi.

Pojďme se ale podívat na ony změny. Tou první je určitě to, že vůz dostal nové a svěží logo, tak jak jej známe například z nového Seatu Leon. Změny se neodehrály pouze v logu, největších změn se odehrály i v samotném interiéru. Nově přibyla volba dekorační lišty, nebo jinak provedený panel klimatizace, tak aby byl pro uživatele přívětivější. Upravená je též řadicí páka a Toledo má i zcela nový volant, který se používá i v dalších aktuálních modelech automobilky Seat.

Seat Toledo

Samozřejmostí je také technika a použité díly. Základem byla změna všech tlumičů, změny se dočkal také posilovač řízení. Ten je zase o kus dále, jelikož se jeho charakter mění v závislosti na tom, jak jedeme rychle. Kromě toho v Seatu vyslyšeli prosby, a rozšířili nabídky vznětových motorů. Do současné doby byl totiž k dispozici pouze jeden jediný. Jedná se o naftovou šestnáctistovku, což je stejné jako již současný motor, jenom tento je naladěn na 66 kW.