Seat má svou novou exklusivní podznačku. Takových tu už bylo mnoho, tak proč by měla zrovna Cupra uspět?

Sportovní podznačka

Seat představil svou novou podznačku Cupra, pod kterou budou vycházet exklusivní a luxusní verze standardních modelů Seatu. Seat si pro svou novou značku zvolil logo zpodobňující dvě do sebe zaklesnutá, zrcadlově otočená těla. Značka však podle Seatu není určena jen pro vyvolené, ale pro širokou veřejnost.

Z toho by šlo usoudit, že Cupra nebude předraženým luxusem, jak je tomu u podobných počinů zvykem, ale bude se jednat o vozy, které budou cílit spíše na znalce a milovníky, kteří si vůz však budou moci dovolit. Automobily by se prý měly líbit i holkám, čemuž napovídá i první Cupra, kterou se stala SUV Ateca, což je na sportovně laděnou značku poněkud zvláštní krok.

Rychlá jako vítr

Ta byla vybrána především kvůli aktuální popularitě segmentu SUV. Toto rozhodnutí působí na první pohled nelogicky, ale Seat tvrdí, že před odsouzením vozu je potřeba se s vněm svézt, a pak vše pochopíme. Za pravdivostí tohoto výroku by mohlo stát TSI naladěné na 221 kW, díky kterému Ateca zrychlí z nuly na sto za 5,4 sekundy.

Po Atece bychom se měli dočkat sportovní Ibizy, která je momentálně dokončována a Seat se momentálně rozhoduje, zda se bude Cupra Ibiza vůbec nabízet. Další novinka pak přijde do Ženevy, kde by se prý možná mohl představit elektrický sporťák. A to by již začalo být pořádně zajímavé. Prozatím nám ale musí stačit Ateca.