V segmentu SUV se s novými vozy doslova roztrhl pytel, to už všichni víme. Snad každá značka, pomineme-li ty značky, které se specializují jen na určitý segment, zařadila do svého portfolia také jednoho zástupce z řad SUV. Platí to pro celosvětový trh a Evropa nezůstává pozadu. Na SUV od našeho koně, tedy Škoda auto, si ještě budeme muset nějaký ten pátek počkat, ale koncernový kolega Seat, si pro nás takovéto SUV již nachystal a nyní jej začíná pomalu odhalovat.

Seat v minulosti ukázal již dva koncepty SUV s názvy Tribu a IBX. U obou variant se však jednalo pouze o koncepty, které nakonec světlo světa nepoznaly a pro Seat tak nadále platí status SUV prostý. Na tento rok je však plánován v pořadí již třetí koncept menšího SUV, který se nám představil na autosalónu v Ženevě. Prozatím se můžeme podívat pouze na snímek, který se objevil na Twitteru Seatu. Na něm je zachycena část přední masky vozu, které dominují trojúhelníkové světlomety, orámované zřejmě denním svícením a ostře řezané maska chladiče.

620_54f07272802d9

Vypadá to tedy, že i Seat se pustí s některým z těchto tří korábů do neznámých vod segmentu SUV. Poprvé by tak měl učinit v roce 2016 s kompaktním modelem a rok poté, by mělo přijít menší SUV. Velké SUV, zatím nemá u této značky budoucnost jistou. Seat chce totiž na menších vozech nejdříve zjistit, jak budou jeho zákazníci na takovýto druhy vozu reagovat, a zda o něj bude zájem.

3769_1_max

Je jisté, že nejméně jeden z připravovaných modelů, se bude vyrábět v továrně automobilky Škoda v Kvasinkách, ve kterých by měl vnikat i Snowman, tedy právě škodovácké SUV. Ze kterého ze tří konceptů bude nový model vycházet, zatím také jisté není. A tak nám nezbývá nic jiného než čekat.

ibx3