Pokud si budete kupovat u Volkswagenu nový model a plánujete zakoupit vůz typu SUV, nebudete muset příliš váhat. V současné době Volkswagen nabízí pouze dva modely. To by se však měla do budoucna zcela změnit a automobilka nabízet až 19 zcela nových SUV modelů.

Automobilové srdce zákazníka patří v současné době především SUV segmentu, o tom nemůže být pochyb. Žádný jiný segment se totiž v současné době také popularitě a hlavně tak příznivým ekonomickým číslům, jako právě SUV. Co se týče Volkswagenu ten toto náhlé zákazníkovo vzplanutí, však trochu zaspal. Veškerý promarněný čas však hodlá nyní dohnat.

V letošním roce přivítá současný Tiguan a Touareg do rodiny SUV modelů od Volkswagenu dva nové modely. Ty se stanou prvními vlaštovkami největší produktové expanze, jakou kdy značka zažila. Jeden z modelů byl již představen. Jedná se o Tiguan Allspace, což je prodloužená verze tohoto modelu. Ta nabízí sedmimístný interiér, který se v mnohém podobá tomu z Kodiaqa. Druhou novinkou letošního roku bude model T-Roc. Bude se jednat o menší crossover, který se svou velikostí bude přibližovat Golfu a v mnohém bude vycházet z Audi Q2.

Letos dorazí také velký model Atlas. Nedočkáme se jej v Evropě, ale na svých mohutných zádech ponese ambice značky Volkswagen na americkém trhu a také v Číně, kde se bude prodávat pod označením Teramont. V Evropě se jej nejspíše vůbec nedočkáme. To ovšem neplatí pro třetí generaci Touaregu, která by svým vzhledem měla navazovat na koncept T-Prime GTE. Do prodeje by se toto SUV mělo dostat v roce 2018.

Zdaleka však nekončíme. V příštím roce se představí hned pět nových SUV novinek. Bohužel o nich příliš mnoho informací nemáme. Mělo by se však jednat o větší a luxusnější SUV než je tomu u Touaregu. Tento kurz byl naznačen právě T-Prime GTE. Momentálně se hodně mluví například o sportovní verzi Touaregu, která by se měla přiblížit stylu BMW X4.