Díky kontraktu, který uzavřela automobilka Škoda s Čínou, se zde začne vyrábět i model Kodiaq, a to dokonce ve verzi kupé. K tomu se navíc Číňané dočkají malého městského crossoveru o velikosti Fabie.

Kupé Kodiaqa bude zajisté velmi zajímavé, ovšem malý městský crossover od Škody, to tu ještě nebylo. Novinka ze segmentu CUV, neboli Croosover Utility Vehicle bude vyráběna společně s alternativními pohony a to vše přímo v Číně, což zajistilo podepsání kontraktu mezi čínskou SAIC Motor a Saic Volkswagen, které jsou hlavními výrobci Škodovky na dálném východu.sksn40_535f4b30382c1

O speciální karosářské verzi modelu Kodiaq, určenou vyloženě pro čínský trh, se mluvilo již delší dobu, stejně jako o malém crossoveru, který by měl dosahovat velikosti Fabie. Vše se nakonec vyplnilo, a Kodiaq ve verzi kupé by se měl začít prodávat v polovině příštího roku, zatímco světovou premiéru by standardní verze měla tento týden v Berlíně.

Spolupráce naší republiky s Čínou se prohloubila podepsáním memoranda, které v nejbližších pěti letech počítá s investicemi ve výši až dvou miliard eur do rozšiřování paletové nabídky značky Škoda. Memorandum podepsaly společnosti SAIC Motor a Škoda, za přítomnosti čínského prezidenta Si Ťin-pchinga a našeho prezidenta Miloše Zemana.620_535f4b5091a1a

Krom nových modelů a alternativních pohonů by měla spolupráce probíhat také v oblasti digitalizace individuální dopravy a v konektivitě vozidel. Škodě se navíc podařilo získat i kapitálovou účast na společném podniku SAIC Volkswagen Automotive Company Limited, což jí upevnili pozici nejen v rámci koncernu na území Číny, ale i v celém světě.