Pokud jste bývali fanoušky starého dobrého Top Gearu, letošní série vás asi trochu zklamala. Nejste jediní. Naštěstí se na nás valí mnohem větší automobilová povodeň jménem Grand Tour.

Tuto novou motoristickou show rozjíždí internetová televize Amazon Prime, které se podařilo k jejímu moderování sehnat tři nám velmi známé tváře. Ano novou show povede staré dobré trio Clarkson, Hammond, May. Celý projekt by se měl rozběhnout již 18 listopadu a první trailer ukazuje, že se máme skutečně na co těšit.

Zatím jsme byli seznámeni pouze s termínem premiéry, ovšem tento trailer to je trochu silnější kafe. Moderátoři se zde představují v plné parádě a dokazují nám, že i přes jejich zmuchlaný vzhled určitě nepatří do starého železa. GT zcela jednoznačně nebude nudnou show, ale bude se jednat o ještě větší nářez, než byl původní Top Gear. A to už je co říct.

Krom moderátorů zde budou mít hlavní slovo také automobily. Těšit se můžeme například na Ferrari LaFerrari, McLaren P1 či Porsche 918 Spyder. Tyto automobily se celým trailerem prořítí neskutečnou rychlostí a prozrazují tak na co se v první sérii můžeme těšit. Dále zde máme i netradiční srovnání Astonu Martin DB11 s Rolls-Roycem Dawn a Dodge Challenger SRT Hellcat.

Pořad však bude stát hlavně na humoru moderátorů, kdy například May ukáže svou ruku, kterou si zlomil přímo během natáčení, Hammond bude zlomyslný tak jako vždy a Clarkson bude, no prostě Clarkson. To vše je zabaleno v nádherných záběrech z celého světa, po kterém trio cestovalo. Navštívíme společně všechny čtyři kontinenty, a vysílání s diváky bude probíhat také z různých koutů světa. To všechno uvidíme v dvanácti epizodách první série, kdy jedna epizoda bude mít asi 60 sekund a bude se vysílat jednou týdně.