Kamiq se nechal inspirovat modelem Scala a převzal její koncepci interiéru s volně stojícím displejem multimediálního systému.

Odhalený interiér

Po zveřejnění siluety vozu, prozrazení jejího jména a prvních skicách vozu, Škoda představila také první snímky interiéru novinky. Samotný automobil se pak divákům poprvé představí na ženevském autosalonu.

Koncepce interiéru novinky není žádným velkým překvapením, protože se předpokládalo, že automobil bude v tomto ohledu vycházet z nové Scaly. Palubní deska s volně stojící obrazovkou multimediálního systému navíc naznačoval koncept tohoto vozu pojmenovaný Vision X.

I Kamiq využívá charakteristické linky kolem volně stojícího displeje, kopíruje linky kapoty a také slouží jako ergonomická opěrka ruky ovládající dotykovou obrazovku. Boční výdechy ventilace dosáhnou až ke dveřím, díky čemž opticky celý prostor rozšiřují.

Velmi bohatá výbava

Můžeme se těšit na velice bohatou výbavu, které bude zahrnovat čalounění z mikrovlákna Suedia či ambientní osvětlení v červené, bílé nebo měděné barvě. Automobil dále nabídne vyhřívaná přední i zadní sedadla a také volant a čelní sklo. Chybět nebude ani digitální přístrojový štít tzv. virtuální kokpit úhlopříčkou displeje 10,25 palce.

Vizuálně by novinka měla vycházet z konceptu Vision X, který se představil v Ženevě přesně před rokem. Základme vozu bude platforma MQB, která automobilu zajistí nečekaně dlouhý rozvor. Objem zavazadelníku bude činit rovných 400 litrů a po sklopení zadních sedadel by měla tato velikost narůst na 1 395 litrů.