Britská klasika Rolls-Royce se se svým SUV Cullinan trefil do černého. Nestíhá produkovat a dokonce přijal dalších 200 zaměstnanců.

SUV Cullinan

Rolls-Royce byl vždy velmi konzervativním výrobcem hyperluxusních limuzín, i proto se velmi dlouho bránil výrob SUV. Ovšem touhy zákazníků byly silnější a tak vznikl Cullinan. A zájem o něj je tak velký že Rolls-Royce prostě nestíhá.

Do showroomů by měla novinka dorazit někdy na přelomu roku. Objednávky již nyní plné až do konce července a další přibývají. Čekací doba se prodlužuje a zájem je enormní.

„Rád bych dostal více aut, ale nezískám, protože vyrábíme na 100 % kapacity závodu v Goodwoodu. V průběhu týdnů a měsíců zvyšujeme produkci, ale stále nejsme schopni pokrýt poptávku,“ říká třeba šéf amerického zastoupení značky Martin Fritsches. USA je navíc pro automobilku klíčový trh.

Rolls-Royce reaguje

Automobilka na tak velkou poptávku reagovala najmutím dalších 200 zaměstnanců, dík kterým dnes pracuje pro automobilku na 2 tisíce lidí. Nové SUV láká jak klasické zákazníky, tak také zcela nové. Těch je hned celá polovina a většinu z nich tvoří ženy a mladí lidé, ti klasičtí zákazníci pak doplňují novinkou své existující sbírky.

Novinka by mohla automobilce navýšit prodeje, které byly již v loňském roce rekordní. Letos však nepřijde žádný nový model, tak uvidíme.