Dopravní nehoda nás dokáže vždy nepříjemně překvapit. A zároveň i potrápit. Jejím následkem totiž může dojít k vážné újmě na zdraví. A viník dopravní nehody následně obvykle čelí trestnímu stíhání za ublížení na zdraví z nedbalosti. Víte, zda má viník dopravní nehody povinnost poskytnout odškodnění?

Odškodnění hradí pojišťovna

Poškození újmou na zdraví mohou odškodnění dopravní nehody uplatnit do trestního řízení. Takto přiznané odškodnění následně má hradit pojišťovna toho vozidla, které dopravní nehodu způsobilo. Toto odškodnění přitom vychází z titulu takzvaného povinného ručení.

V praxi se lze však velmi často setkat se situací, kdy viníci dopravních nehod poskytují určité finanční kompenzace, a to nad rámec zmíněného pojistného plnění z povinného ručení. Přistupují k tomu přitom zejména z toho důvodu, aby zlepšili své postavení v trestním řízení.

TIP: Přišli jste během léčení o váš příjem? Zjistěte, na jaké odškodnění ušlého příjmu máte nárok.

Vyhledejte pomoc advokáta

Pokud podobnou situaci právě řešíte, rozhodně lze doporučit, abyste vyhledali kvalifikovanou právní pomoc. A to nejlépe neprodleně po zahájení trestního stíhání viníka nehody. Advokátní kancelář následně dokáže specifikovat odškodnění poškozeného a uplatní jej do trestního řízení včas.

Následně advokát zahájí jednání s viníkem dopravní nehody, které se bude vztahovat k poskytnutí případné kompenzace nad rámec tohoto plnění.

Neorientujete se ve spleti paragrafů? Zjistěte více o odškodnění dopravních nehod na www.odskodneninehody.cz. A kontaktujte advokátní kancelář, která vám pomůže získat odškodnění, na které máte nárok.