Automobilka Škoda letos odhalila svůj koncept jménem Vision X. Toto SUV by se mělo začít prodávat v příštím roce a automobilka jej již pilně testuje.

Zachycená novinka

Testovaná novinka byla zachycena v Jižní Africe, na snímcích, které primárně ukazují testování osmé generace modelu Golf, o kterém od nás již také víte. Tomu dělalo doprovod SUV značky škoda, která byla podle všeho sériovou verzí právě konceptu Vision X.

Automobil byl zachycen zezadu, ovšem o tom, že se jedná o SUV z Mladé Boleslavi naznačuje tvar automobilu, především pak jeho koncových světel. Pokud odmyslíme maskování vozu, které je téměř stejné jako u Vision X, pak se díváme na sériovou verzi vozu. Podobné mu jsou totiž i C sloupky vozu.

Atraktivní novinka

Novinka má mít velmi blízko ke konceptové verzi, což naznačuje i řešení přídě vozu a tvar masky chladiče a dělenými světlomety. Stejně tak i interiér by měl být podobný tomu, jaký se představil v nové Scale, tedy s volně stojícím displejem multimediálního systému.

Testování automobilu není žádným překvapením, protože jeho výroba by měla začít již v polovině příštího roku a automobil bude mít co nevidět svou premiéru v Ženevě. Prozatím není jasné jak se bude jmenovat, i když všechno naznačuje, že to bude jméno Kosmiq, které má K i Q stejně jako další SUV modely a hlavně si Škoda nechala toto označení již registrovat.

Automobil by měl být zhruba 4,2 metrů dlouhý a měl by být přímým sourozencem modelu Seat Arona a Volkswagenu T-Cross se kterými bude sdílet platformu MQB A0.