Nová, již osmá generace Golfu by se nám měla představit až v druhé polovině příštího roku. Ovšem již nyní máme záběry, jak bude vypadat, díky špionáži z Jihoafrických silnic.

Africká jízda

Golf byl prozatím ve své osmé generaci představen pouze prostřednictvím stylizovaných skic. Ovšem díky africkému dobrodružství, kde se proháněl téměř bez maskování, máme poměrně dobrou představu o tom, jak bude vypadat v reálu. I přesto se však objevují spekulace o tom, že se jedná o podvrh v podobě počítačové grafiky.

Vůz na snímcích však skutečně odpovídá očekávanému vzhledu novinky od Volkswagenu, který nastiňují i náčrtky. Tedy úzké přední světlomety a masivní C sloupky karoserie. Automobil na videu však měl velmi nízkou světlou výšku a skutečně obrovská kola, což by prozrazovalo, že se jednalo o určitou ostrou verzi automobilu, popřípadě o již zmíněnou počítačovou animaci.

Na co se můžeme těšit?

Novinka by se měla představit na inovované platformě MQB Evo, která by měla zajistit snížení hmotnosti až o 50 kilogramů. Co se týče pohonných jednotek, tak automobil se bude nabízet s 1.0

Krom nich by se však měly objevit také mildhybridní varianty a i plug-in hybrid. Naopak elektrického e-Golfu se již nedočkáme, protože bude nahrazen elektromobilem z rodiny I.D., jménem I.D. Neo, který bude mít svou premiéru po osmičkovém Golfu. Automobilka již dříve přiznala, že Golf osmé generace bude vyrábět na konci července 2019 a to doma ve Wolfsburgu.