Při vytváření umění je vždy nutné hledat inspiraci a platí to i pro navrhování designu vozů. Někdo hledá v přírodě, jiní v architektuře a Volkswagen hledá inspiraci u produktů značky Apple.

iPhone inspirující

Volkswagen nyní horečně pracuje na svých nových elektrovozech, které mají dorazit na trh již v roce 2020. Jejich podoba byla již částečně naznačena koncepty, a nyní o jejich designu něco více prozradil i šéfdesignér automobilky Klaus Bischoff. Například to, že se Volkswagen inspiruje a Applu.

Němci se prý u Američanů inspirují především jednoduchými tvary a jasnými liniemi. Zajímají je produkty jako je iPhone či iPad.

„Aktuálně definujeme hodnoty Volkswagenu pro éru elektrifikace. Co je vytyčené, musí být co nejvíce zdůrazněné, čisté a jasné. Také to musí zviditelnit zcela novou architekturu,“ říká k práci na připravovaných elektromobilech šéfdesignér Volkswagenu Klaus Bischoff.

Zcela jiná práce

Dále dodává, že elektromobily jsou pro něj i jeho kolegy něčím naprosto novým i co se designu týče. „Elektrický pohon stylistům dává volnější ruce. Minimalizujeme chladicí otvory, můžeme posouvat nápravy a tvořit zajímavé proporce,“ říká.

Volkswagen zainvestoval do vývoje platformy pro své elektrické vozy již 151 miliard korun. Ta se stane základem pro více jak dvacet modelů eletkromobilů, které budou vycházet i z rodiny I. D. Další ukázku této snahy uvidíme již na dalším autosalonu v Ženevě.

První zástupce

Prvním vozem bude elektrický hatchback, který vychází z konceptu I.D. Vyrábět se začne v Listopadu 2019 a do prodeje by se měl dostat v roce 2020. Nabídne výkon 124 kW a dojezd mezi 400 až 600 kilometry. V roce 2020 se pak začne vyrábět crossover.

Elektromobily jsou momentálně pro Volkswagen velice důležité a to nejen v Evropě, ale také Číně. Zde je elektrický pohon velmi silně podporován a to především díky kritickému stavu ovzduší tohoto asijského giganta.