Archeologie neobjevuje pouze pozůstatky z dob minulých, ale občas narazí i na něco, co není v zemi ukryto tak dlouho. Příkladem je i automobil objevený ve vojenské oblasti v Larkhillu.

Průzkum v této oblasti vedl archeologický tým ve Wessexu. Výzkumy probíhaly poblíž městečka Larkhill, které se nachází zhruba 140 kilometrů od Londýna. Tým během průzkumu této oblasti narazil na něco zcela nečekaného a to automobil MG J2 z roku 1932.

Krom detailního prohledání vozu a celého kontextu nálezu se jim podařilo objevit také něco z historie tohoto vozu. Umožnilo to výrobní číslo na automobilu J2192, které bylo vyraženo na jeho podvozku. Díky němu se historikům podařilo nalézt i majitele automobilu, kterým byl od července roku 1934 J. H. Howard. Ovšem vlastníků automobilu byla samozřejmě více. V šedesátých letech byl automobil jedním z nich odložen do jámy, která sloužila k odkládání munice a pohřben. V této jámě pak automobil odpočíval až dodnes.

Tento model MG J2 je jedním z 2.083 kousků, které vznikly. Bylo to pro nás skutečné překvapení,“ popsal Damien Campbell-Bell z archeologického týmu Wessex. „Podle pneumatik usuzujeme, že auto jezdilo až do počátku 60. let.“ Automobilu chybí hned několik částí a je patrné, že byl připraven na opravu. K té ovšem nikdy nedošlo, ale automobil byl naopak poslán na věčný odpočinek.

Nález vozu je natolik unikátní, že se archeologové nespokojili pouze s fotografickými snímky, ale pořídili 3D model celého naleziště. Software propojil stovky fotografií a zbylé plochy nahradil vygenerovanou texturou. Fotografie byly následně propojeny do jednoho celku a výsledek vypadá skutečně velice povedeně.