Automobilka Aston Martin je známá především pro své prémiové a luxusní sportovní vozy. Nyní se však rozhodla jít s dobou a vyrobila svůj vůbec první crossover. Ten nese název DBX a bude se pyšnit například dvanáctiválcem v motorové nabídce a zaměřením se na specifického zákazníka a James Bond jím nejspíše nebude.

Podobu vozu nastínil již koncept, který se představil v roce 2015. Automobil krom konvenčních motorů nabídne také hybridní pohonné ústrojí a měl by byt dokonce časem dodáván i jako čistý elektromobil. Nebude to však rozhodně dříve než se představí další elektrický model od Astonu jménem Rapide.

Prozatím nejsou známy přesné detaily výkonů nabízených pohonných jednotek, popřípadě dojezdových vlastností. Důvodem je to, že není známa ani nabídka spalovacích motorů. Potvrzeny byly prozatím čtyřlitrový osmiválec twin-turbo, který si můžeme prohlédnout například u Mercedesu AMG, popřípadě u DB11 a také v nové generaci Vantage. V DB11 tento motor nabízí výkon 375 kW, ovšem kolika kilowatouvou smršť rozpoutá DBX, není známo. Dalším nabízeným motorem by měl být 5,2 litrový dvanáctiválec s dvěma turby.

Výroba novinky bude zahájena v roce 2019 v St. Athanu, kde vzniká nová továrna v prostorách bývalé vojenské základny. Zajímavostí na DBX je to, že marketing vozu bude cílit především na řidičky, pro které si Aston připravil skutečně širokou paletu nabízených laků karoserie. Automobil využívá také několika zajímavostí, jako je například obraz ve zpětných zrcátkách z kamerového systému. Oproti konceptu také přibude další dvojice dveří.