Aukční síni Christie´s se dostalo pocty dražit v rámci charitativní organizace výjimečný Aston Martin samotného Jamese Bonda, tedy jeho představitele Daniela Craiga, který je navíc jeho prvním a dosavadním majitelem.

007

Automobil není vozem, který vznikl speciálně pro některou z bondovek, ale jedná se o oslavu stého výročí založení značky. Proto automobil také nese název Aston Martin Centenary Edition Vanquish, což je speciální limitka, které bylo vyrobenou pouhých sto kusů a Daniel Craig obdržel ten s výrobním číslem 007, jak jinak. Navíc jeho vzhled je výsledkem spolupráce slavného herce se šéfdesignerem značky, kteří tento unikátní Vanquish oděly do temně modrého laku a i interiér je laděn do tmavě modré díky kůži v této barvě.

Standardní Vanquish

Kdo by čekal něco speciálního i pod kapotou asi by byl zklamaný. Automobil je shodný s klasickým Vanquishem, takže v něm nalezneme dvanáctiválec naladěný na 421 kW, tedy 573 koňských sil. Dík němu se automobil dostane z nuly na sto za 4,1 sekundy.

Aukce pro dobrou věc

Aston Martin Centenary Edition Vanquish s pořadovým číslem 007 bude vydražen ve prospěch neziskové organizace organizaci The Opportunity Network, která poskytuje podporu mladým lidem ze znevýhodněných komunit v dosažení jejich kariérních či studijních cílů.

Aukce bude probíhat 20. dubna v New Yorku, ale ještě předtím si budou moci zájemci prohlédnout automobil ve výstavní galerii této aukční síně v Los Angeles. Na voze je zajímavé i to, že má levostranné řízení a je plně homologováno k provozu na silnici. I proto se očekává, že bude prodáno za částku mezi 8 až 12 miliony korun.