O Volvu se již delší dobu ví, že jeho plány jasně spějí k co možná největší elektrifikaci své flotily. Prvním z nich by měl být model XC40, tedy nejprodávanější SUV švédské značky.

Elektrická XC40

Volvo poměrně dlouho zatajovalo, jaký model se stane prvním elektrickým vozem této značky. ovšem na premiéře novinky v podobě sedanu S60 to prozradil Thomas Ingnlath, šéfdesignér automobilky. Ten potvrdil dlouhodobější domněnky, že elektrickým modelem bude skutečně XC40 a navíc dodal, že druhým elektrickým modelem bude vlajková loď společnosti XC90. Nejdříve se však musí počat na premiéru elektrického automobilu od značky Polestar.

Prodej elektrické verze XC90  je v současné době odhadován na rok 2021 a to znamená, že se XC40 s elektrickým pohonem dočkáme rok předtím. Volvo zároveň prozradilo, že v současné době neplánuje žádné novinky, ale zaměří se na elektrifikaci svých současných modelů.

A co říká samo Volvo?

„Už není tajemstvím, že prvním elektromobilem Volva bude XC40. Přijede velmi brzy po Polestaru 2. Postupně pak elektrický pohon dostaneme do dalších částí modelové řady,“ uvedl Ingenlath při nedávném představení sedanu S60. „Přístupem k elektromobilům se lišíme od mnoha značek. Ale nikdo neví, jak jejich plány budou fungovat v dlouhodobém horizontu. Elektrifikace je budoucností automobilového průmyslu, ale jak to automobilka zvládne, když postaví nové čistě elektrické vozy? Je mnohem přirozenější udělat z toho další variantu pohonu,“ myslí si šéfdesignér Volva.

Volva má v současné době svou vizi naprosto jasnou. Elektromobily budou hrát v její výrobě a prim a také v jejich prodejích. Ty by se měly v roce 2025 týkat více jak poloviny prodaných automobilu.