Mitsubishi Lancer Evo X patří mezi největší automobilové ikony, a tato legenda se s námi bohužel brzy rozloučí a to již příští rok v červnu. Zcela posledním modelem, který se bude pod touto značkou ukrývat je GSR.

Lancer Evo má za sebou bohatou dvaadvacet let trvající historii, kterou korunují tituly mistra světa a mnoho dalších ocenění. Je tedy logické, že rozloučení by mělo být pompézní a ohromit každého. Jak tedy bude vypadat poslední model, který bude hodný tohoto označení?

mitsubishi-lancer-evo-x

Poslední série by měla vzniknout zhruba ve dvou tisícovkách exemplářů, které budou představovat finální desátou evoluci Lanceru. Ve vzduchu se poletují teorie o hybridních nástupcích a verzích SUV, ale nic z tohoto již nebude pravý, od základu surový Lancer, kterého všichni milují. A i automobilka se k celé této ožehavé záležitosti vyjádřila slovy, že žádný nástupce Lancer Evo XI zkrátka nebude a že tato legenda definitivně odchází.

Mitsubishi-Lancer-Evolution-X

Jedna dobrá věc se však na tomto odchodu přeci jen najde. Ceny všech modelů s označením Lancer Evo půjdou okamžitě nahoru. A z těch nejstarších verzí se rázem stanou youngtimery. Ale nečekejme, že by byl trh najednou zaplaven nabídkami těchto vozů. Jejich vlastníci si je budou nadále hýčkat ve svých garážích a budou tak dělat velmi dobře.

lancer evolution

Nyní tedy již nezbývá nic jiného, než zamáčknout slzu, těšit se na zbrusu nový model a eventuálně si nostalgicky zavzpomínat na legendární vůz jménem Lancer Evo a všechny jeho generace. Král je mrtev, ať žije král!