Pro někoho děsivá představa pro jiného běžná věc. Do těchto dvou paralel by se dala shrnout představa lidí o zapůjčení „cizího“ vozidla na dovolenou. První tábor vidí samé problémy, strach a následné „co kdyby“ a druhá část k tomu přistupuje zpravidla prakticky.

Faktem je, že pokud máte vlastní vozidlo v perfektním stavu, víte že cesta bude bez problémů a nemusíte se ničeho bát, je půjčení automobilu za účelem cesty na dovolenou téměř zbytečné. Samozřejmě může nastat situace, kdy je všechno v pořádku, ale jednoduše vezete tolik věcí, že se nevejdete. Pokud vás jede více než jeden automobil, tak se obvykle dohodnete a část zavazadel předáte druhé posádce, která má prostoru více.

FaC800

Pokud jedete sami a nedokážete se smířit s tím, že necháte nějaké věci, které zaručeně potřebujete doma, musíte sehnat větší automobil. Takže klasické obvolávání přátel, jestli někdo nemá čas a volné auto v daném termínu vás nemine. A pokud k vašim přátelům patří milovníci automobilů, kteří se o své „miláčky“ starají skoro stejně jako o svoje děti, pravděpodobně se vám dostane odpovědi, že automobil půjčit nemohou. Protože se řídí heslem „co nechceš mít, tak půjč“ a poškození jejich miláčka by je vyvedlo z míry pravděpodobně více než vás.

vwmu26_4b0fc62384102

Druhou skupinou jsou lidé, kteří všechny tyto aspekty moc dobře chápou, ale také si dokáží vypočítat, že se jim zapůjčení vozu vyplatí. Ať už je to z důvodu že nemají vlastní vůz a jeho pořízení a následný servis či problémy s koupí/prodejem pro ně představují velkou finanční zátěž, nebo nechtějí poškodit své vztahy s přáteli v případě vzniklého problému. Oproti tomu, půjčovna automobilu nabízí vozy které jsou nové nebo zánovní – tedy ve stoprocentním stavu, za skvělé ceny a hlavně pojištěné.

Volkswagen-Golf-800

Takže i v případě vámi zaviněné dopravní nehody jdou veškeré náklady z pojištění, jen s malou spoluúčastí. Navíc pokud se jedná o profesionální autopůjčovnu, nebude problém vůz zapůjčit na delší horizont (třeba i 30 dnů) za lepší cenu.