DeLorean DMC-12 je automobil, který snad ani není více představovat. Vyrobilo se ho sice jen omezené množství kusů, i tak se jedná o jeden z nejznámějších vozů a to především díky své stěžejní roli ve filmu návrat do budoucnosti, kde fungovalo jako stroj času. Nyní nastal čas na jeho nástupce, kterým je DeLorean DMC21 a má ho na svědomí student designu.

DeLorean Motor Company se momentálně věnuje především existujícím vozům DMC-12 a připravuje se dokonce na oživení malosériové výroby. Nový model však není ani v nedohlednu a nelze její vůbec předpokládat, což je dáno především finanční náročností produkce nového modelu.

To ovšem vůbec není překážkou pro designéry, které automobily mohou navrhovat na svých počítačích, jak se jim jen zlíbí. Jedním takovým návrhem je i automobil od Yevheniye Bratchyka z Kyjeva, který se jmenuje DMC21 a mel by představovat nástupce právě DMC-12 z první poloviny osmdesátých let.

Designér vycházel především z předlohy a tak je zachována silueta a typické prvky původního modelu. Jeho design má na svědomí Giorgeotto Giugiaro. Novinka je celá však jemně zaoblená a velmi citlivě zmodernizovaná. Nov jsou především zadní partie vozidla, a vepředu je však upoutáno především na přední světlomety, které jsou ukryté za posuvnými žaluziemi.

Stejně jako DeLorean DMC-12 má být i DeLorean DMC21 dvoumístným vozidlem s masivními křídlovými dveřmi a povrchovými panely karoserie z oceli. Ovšem pod tím vším se ukrývá skelet z kompozitních materiálů a o chod celého vozu se na místo šestiválce v zadní části vozu, stará elektromotor.

Samozřejmě, že v současné době je tato studie pouhou představou, která není vůbec zhmotněna ani do modelu a jejího zhotovení se nejspíše nikdy nedočkáme, ale minimálně pro fanoušky značky DeLorean se jedná o velmi zajímavý kousek vhodný k pořádnému prozkoumání.