Škoda představila novou Octavii před pár dny a již nyní tu máme nezávislé grafiky, které nám nastiňují, jak bude novinka vypadat i v ostré verzi RS, která je mezi jezdci tak oblíbená.

Nezávislí grafikové dělají pro svět motorismu velkou službu. Díky jejich nadšení totiž můžeme sledovat možnou podobu nejrůznějších novinek s předstihem týdnů i měsíců. Jejich práce je rychlá a často představují své projekty jen několik málo hodin pro premiérách novinek. Dáky tomu si můžeme prohlédnout různé karosářské verze odhalených novinek jako kombi verze, crossovery či off-roady.oc1_5814e1ad4da39

Podobný osud nyní potkal i fotografie nové Octavie od Škodovky, která byla téměř okamžitě předělána do verze RS. Jejím autorem je X-Tomi. Nová RS verze by měla dostat nový vznětový TDI a také benzínový dvoulitr ve dvou výkonových stupních, z toho ta nejvyšší bude mít 180 kW. Již nyní je jisté, že se bude jednat o vůbec nejrychlejší sériově vyráběnou Octavii, která bude mít i doladěný zvuk motoru v kabině a elektronický diferenciál VAQ.

Standardní verze feceliftované Škody Octavia, kterou poznáte podle dělených předních světlometů, se začne prodávat koncem tohoto roku a z prvních kusů se noví majitelé budou radovat začátkem roku příštího. Verze RS se však jen tak nedočkáme. Výroby by měla být zahájena až na přelomu května a června. Do té doby se dočkáme i Scoutu. Ten půjde do prodeje, o pět týdnů dříve než verze RS.oc_5814e1ad31903

Lze předpokládat, že se X-Tomi se svým odhadem trefil poměrně dost dobře. Vycházel totiž z tvarů současné RS verze, které jen přidal nové světlomety a profilové změny současné nové Octavie. Do jaké míry se trefil do představ designérů Škodovky, teprve uvidíme. My se však na novinku již velmi těšíme.