Celý automobilový svět momentálně prožívá elektrickou revoluci, která se zastaví možná až v momentě, kdy budou vyráběny čistě elektrické vozy. I proto se většina automobilek horečně snaží pracovat na nových vozech s čistě elektrickým pohonem a některé automobilky dokonce ohlásili, že jiné vozy již ani dělat nebudou. Mezi ně patří například Volvo,  a jak to tak vypadá k tomuto cíli spěje i další velká automobilka.

Sesrgio Marchione je generálním ředitelem italsko-americké automobilové skupiny Fiat Chrysler Automobiles, a právě on nyní odhalil plány, které se týkají italské značky Maserati, která spadá pod tento koncern. Jak se zdá, tento plán prozrazuje plány s velkou elektrickou revolucí v této značce.

Italská značky prý plánuje následovat Švédského kolegu Volvo, která plánuje do roku 2019 prodávat vozy s čistě elektrickým pohonem a to výhradně. Maserati chce být vlajkovou značkou elektrifikace skupiny FCA. Právě Maserati bude nést nejnovější technologie, které tento koncern vyvine.

Výběr značky Maserati je velice překvapivé, protože až doposud se celá skupina FCA elektrifikaci spíše vyhýbala. Ovšem nyní má plán v tomto směru dohnat svou konkurenci a popřípadě jí i předčít. První vlaštovkou by se měla stát realizace konceptu Alfieri, který byl představen již před třemi lety. Již tehdy se spekulovalo o tom, že by měl být tento koncept elektrický a nyní byla tato zpráva potvrzena.

Je velmi pravděpodobné, že se novinka představí i jako plug-in hybrid, popřípadě i jako verze s konvenčním motorem. Nechme se tedy překvapit.