Jsou to již dva roky co se v kinech ukázal film jménem Mad Max: Fury Road, který byl celý plný akce, starých automobilů a neskutečného tempa. Jedním z hlavních automobilů zde byl velký kamión jménem War Rig, který byl postavený z české Tatry 815.

Hlavním hrdinou tohoto filmu Byl Max, který pomáhal na útěku několika mladým dívkám. Ty pronásledovala obrovská motorizovaná armáda, která byla poskládaná z nejrůznějších postapokalyptických vozů. Dívkám pomáhala na útěku také Imperátorka Furiosa, kterou ztvárnila Charlize Theron, která dívky vezla v obrovském tahači, který byl sestaven a upraven z několika nejrůznějších automobilů. Ovšem základem tohoto orezlého postapokalyptického tahače byla stará dobrý Tatra 815. 

Ta však byla pozměněna k nepoznání. Její kabina byla upravena a posunuta do středu šasi. Navíc její druhou polovinu tvořil Chevrolet Fleetmaster z roku 1948. Tatrovka měla upravený podvozek, který táhnul přídavnou nádrž, která měla na svém hřbetě dvě pozorovací věže, přičemž jedno z nich tvořila polovina starého VW Beatle. Dveře kabiny celého kolosu se otevíraly naproti sobě a interiér vozu byl také velice razantně pozměněn. Je plný budíků, otáčkoměrů a tlakoměrů. Najdeme v něm mnoho zbraní, tlačítek a přepínačů. Do přední části vozu byla umístěna radlice, kterou známe ze starých amerických lokomotiv. Ta byla hydraulicky ovladatelná a sloužila k odhazování vozidel, které se postavili monstru do cesty.

Celý automobil nepohání vzduchem chlazený osmilitr, který byl původně do Tatry montován. Nahradil jej Deutz používaný pro vozy určené na dakarskou rallye a podává výkon šesti set koní. Tvůrci filmu se však snažili za pomocí dvou laminátových atrap kompresorů, vytvořit dojem, že ve voze je motorů více, ovšem opak je pravdou. Zajímavostí je také to, že přídavný vozík, který byl připevněný za nádrž musel být kompletně vyplněný betonem, protože za vozem poskakoval jak rozdováděný ratlík. Podívejte se na video, jak se takový kolos sundavá k zemi.