Potvrzeno! Nový globální model Fordu se bude prodávat v celkem 52 dvou zemích včetně České republiky. I my se tak dočkáme tohoto malého SUV, které je aktuálně dostupné pouze na americkém a čínském trhu. Do konce roku 2017 se však očekává jeho rozšíření do celého světa. Zajímavostí je, že se vůz již nebude dále prodávat v Americe, jelikož zde o vozy podobného typu jednoduše není zájem.

Ford EcoSport bude na našem trhu k dispozici v celkem třech motorizacích, a s motorem 1.0 EcoBoost s výkonem 92 kW nebo s motorem o objemu 1,5 litru a výkonem pouhých 81 kW. Zkrátka samozřejmě nepřijdou ani milovníci dieselu, pro které je připraven 1,5 litrový turbodiesel dosahující výkonu 66 kW.

Ačkoliv byl vůz představen na letošním Ženevském autosalonu, jeho cenu výrobce stále úzkostlivě tají. Přesto však na internet již unikla část produktové brožury, která například zmiňuje, že součástí základní výbavy budou patnáctipalcová ocelová, nebo šestnáctipalcová litá kola. Co však bude její další součástí a jaké budou ceny nadstandardní výbavy, se bohužel hned tak nedovíme. Nezbývá než čekat, až ford tyto informace zveřejní.