O tom, že vozy Ford Mondeo jsou z dlouhodobého hlediska velmi oblíbené, svědčí neustálý nárůst jejich prodejů. Pokud i vy toužíte po voze z této automobilky, máte jedinečnou příležitost jak si ho pořídit za skutečně luxusní cenu. Ford se totiž rozhodl u svého modelu Mondeo Core Plus stlačit cenu až na samé dno. Ve standardní pětidvéřové verzi ho můžete mít za 449 990 Kč, ve verzi kombi za cenu 479 990 Kč.

Součástí této verze je samozřejmě velmi bohatá výbava a řada bezpečnostních systémů. Naprostou samozřejmostí je stabilizační systém ESP, který spolu s protiskluzovým systémem TCS zaručí perfektní jízdní vlastnosti a minimum nenadálých situací. Mimo to se vůz pyšní špičkovým brzdovým asistentem EBA. O vaši bezpečnost se stará i řada pasivních prvků, jako jsou nejenom přední a boční airbagy, ale stropní a kolenní, které mají za cíl vaši osobu maximálně ochránit v případě jakékoliv nehody.

Nový majitelé mohou samozřejmě počítat i s manuální klimatizací, rádiem s CD přehrávačem nebo palubním počítačem se systémem ECOmode. Oproti běžné verzi si výrazně polepšil i samotný exteriér vozu, jelikož obsahuje veškeré nárazníky a kliky v barvě vozu, nebo také tónovaná skla. Naprostou samozřejmostí jsou i šestnáctipalcová kola z lehkých slitin, která jsou ve výjimečném a velmi zajímavém designu.

Veškerá tato výbava v kombinaci se skvělou cenou podstatným způsobem zahýbala s automobilovým trhem a z Fordu Mondeo se tak stalo jedno z nejdostupnějších aut ve své kategorii.