Ve snaze konkurovat vozům Audi a Mercedes se německá automobilka BMW rozhodla pro facelift svého pětkového modelu. Ty nejvýznamnější změny se však udály pod kapotou a vzhled vozu se až na pár drobností nijak nezměnil. Tou nejvýraznější změnou v exteriéru vozu jsou jistě blinkry umístěné v zrcátkách. Další změny jako drobné modifikace předního nárazníku nebo vzduchových vstupů jsou velmi minimální a celkový vzhled vozu tak zůstává stále stejný. Zaměříme-li se na verzi Gran Turismo, tak právě u ní došlo ke změně víka zavazadlového prostoru a ten se tak zvětšil na rovných 500 litrů.

Jak už bylo zmíněno, podstatnou změnou je motorizace vozů. V základní verzi je k dispozici čtyřválcový turbodiesel 518d s výkonem 105 kW a objemem 2 litrů. Ten je k dispozici jak u modelů ve sedan, tak i kombi. Jeho hlavní výhodou má být nejenom výkon, ale také spotřeba. Ta je dle posledních testů na hodnotě 4,5 litru na 100 kilometrů. Budete-li se poohlížet po silnějším motoru, je pro vás připravena verze 520d s výkonem 135 kW a pohonem všech čtyř kol. K dispozici je samozřejmě i benzinový motor, taktéž pro verze kombi i sedan. Ten nese označení 550i a tento vidlicový osmiválec dosáhne výkonu skvělých 330 kW.

Velmi výrazně byly zlepšeny i jízdní vlastnosti. Znovu naladěn byl podvozek i elektrický posilovač a o celkový jízdní komfort se postará vzduchové odpružení. To se však týká pouze verzí Touring a Gran Turismo. Ty mají navíc ještě systém samočinného udržování světlé výšky na zadní nápravě.

Jak u této faceliftované, tak i u předchozí verze byli součástí základní výbavy i xenonová světla. K těm navíc v příplatkové výbavě přibyla i adaptivní diodová světla. Při koupi je možné volit celou řadu další příplatkové výbavy. Jedná se například o navigaci či obrazovky v opěradlech předních sedadel. Naprostou novinkou je potom možnost otevírání zavazadlového prostoru pohybem nohy. Tento systém oceníte hlavně v případech, kdy máte plné ruce a potřebujete svůj zavazadlový prostor otevřít.

Naprostou samozřejmostí je i obrovské množství bezpečnostních prvků, jako je aktivní tempomat, systém varování před kolizí nebo noční vidění. V brzké době má být u tohoto modelu k dispozici i plně automatický parkovací asistent.