Automobilka BMW se snaží upozornit na důležitou premiéru nového modelu. Ukazuje proto několik detailů velmi netradičních designových prvků. Nejedná se však o součást žádného automobilu.

Papírové detaily

BMW se připravuje na velice zajímavé premiéry. První by mělo být BMW řady 8 Grand Coupe a druhou novinkou je koncept BMW Vision M Next, který nabídne letmý pohled do budoucnosti ostrých modelů divize M.

A právě zmiňovaná premiéra emkového BMW začíná poměrně neotřelým způsobem. Koncept vozu, který již existuje, totiž vůbec nebyl nafocen a na místo toho vzniklo několik kopií jeho detailů vytvořených z papíru a lepenky a vše pak velmi z blízka nafoceno. Podle automobilky jsou lepenkové modely téměř k nepoznání od skutečného konceptu.

Skutečně některé fotografie vypadají, jako některé detaily automobilů. Podle odhadu by měla být chystaná novinka klasickým dvoudveřovým kupé, ovšem prozatím je brzo na jakékoliv odhady. Automobilce se zkrátka podařilo vytvořit něco, co se musíte skutečně velice soustředit a odhadovat.

Zcela nové éra

„Když odhalujeme nový automobil, vždy se sejde obrovské množství pohledů na věc. Tentokrát jsme zvolili nový přístup, a ještě před odhalením vozu představujeme výběr uměleckých fotografií. Tyto fotografie jsou fascinující a vyprávějí svůj vlastní příběh. Jsou velmi blízko ke chystanému konceptu BMW, a přesto jde o zcela abstraktní, čisté umění,“ řekl Adrian van Hooydonk, senior viceprezident BMW Group Design.

Novinka by podle BMW měla přinést novou éru ryzí radosti z jízdy. BMW na ní chce demonstrovat moc technologií přinášet nejen radost z užívání vozu, ale také její schopnost vylepšovat radost z jízdy ve voze. „V novém věku mobility budou inteligentní technologie pohánět sportovní jízdu a ten, kdo bude u volantu, se stane dokonalým řidičem,“ zajímavý názor, co říkáte?