Dnes tuzemský výrobce automobilů, Škoda Auto, zveřejnil cenu nového modernizovaného Superbu. Jeho cena bude začínat na 539 900 Kč a začne se prodávat už 29. června.

Dnešním dnem také začínají objednávky na tento modernizovaný model Superbu. Za částku 539 900 Kč dostanete Škodu Superb s motorizací 1,4 TSI s výkonem 92 kW s výbavou Active. Za provedení kombi si připlatíte 30 tisíc korun. K dostání bude také model s pohonem všech kol, jehož cena bude začínat na 664 900 Kč.

Nová Škoda Superb vás upoutá zejména novou přední maskou a zádí vozu. Celkově vůz zapadá do nové designové linie Škody Auto, jež můžeme vidět na vozech Škoda Rapid či Škoda Octavia třetí generace.

Nabídka motorů nabízených do tohoto vozu bude podle prohlášení Škody Auto nejméně o 19 % šetrnější k životnímu prostředí, než tomu bylo doposud, což je umožněno chytrým systémem start-stop a rekuperace brzdné energie.

Škoda Auto si u svého prémiového modelu zakládá na pověsti praktického a velmi komfortního vozu. Jako takovou třešničku na dortu bude Superb nabízet deštník ve dveřích řidiče i spolujezdce, což je prvek výbavy, který se dává do mnohem prémiovějších vozů. Superb si ponechává svoje řešení pátých dveří Twindoor, avšak i to modernizovala a teď se víko kufru ovládá ještě snadněji, než předtím.

V interiéru se dočkáme použití nových materiálů, látek, potahů sedaček. Dále Škoda nabízí celkem devět variant volantů, jak se třemi, tak i se čtyřmi rameny.

Celkem se bude nová Škoda Superb dodávat ve čtyřech výbavách, začínajících s již zmíněnou výbavou Active, která nabídne kromě dalšího ESP, ABS, 7 airbagů, denní svícení, eletrická a vyhřívaná zpětná zrcátka, automatickou dvouzoovou klimatizaci a temptotat.  ho ESP, ABS, 7 airbagů, denní svícení, eletrická a vyhřívaná zpětná zrcátka, automatickou dvouzónovou klimatizaci a tempomat.