Automobilka Chevrolet přinesla SUV novinku, která by se měla stát vyplňujícím článkem mezi dalšími SUV vozy a to Equinoxem a modelem Traverse.

Inspirace z vlastních řad

Na rozdíl od toho evropského je severoamerický trh pro Chevrolet velmi zajímavou oblastí a proto není divu, že se zdejší poptávku snaží uspokojit jak jen může. Důkazem toho je i nový model, který do modelové palety Chevroletu opět vnesl jméno Blazer, a který dostal naprosto uhrančivé tvary, které jasně odkazují na jiný model této značky.

Tím je model Camaro, které dodalo Blazeru dravý vzhled a to především v přední části automobilu. Úzké světlomety spolu s dravou maskou jsou jasným odkazem na slavný model od Chevroletu. Maska je u novinky tak velká, že vypadá, jako by dokázala spolknout vše co má kolem sebe. Nejvýraznější bude u verze RS, která dostane černě lakovanou masku. U verze Premiere bude mít maska zase chromované prvky.

„Na cestě vypadá impozantně, zároveň však v srdci splňuje slib všestranosti jako každé SUV a crossover od Chevroletu“, říká výkonný ředitel designu Chevroletu John Cafaro.

Plně komfortní interiér

Spolu s atraktivním exterierem má Blazer i velmi přitažlivý interiér, ve kterém posádce skutečně vůbec nic nechybí. Zaujme zde celá řada velmi zajímavých detailů, jako jsou kulaté výdechy ventilace či osmipalcová obrazovka, které nedělají problém funkce jako CarPlay od Applu či Android Auto. Automobil nebude mít problém ani s příjmem Wi-Fi signálu.

Posádka bude mít ve voze také možnost plně si automobil přizpůsobovat, například měnit barvy v interiéru. V něm nebude chybět ani 6 USB portů, nebo elektricky uzamykatelná přihrádka u spolujezdce a bezdrátové dobíjení.

Motory

Motorová nabídka automobilu bude obsahovat 2,5 litrový čtyřválec a 3,6 litrový vidlicový šestiválec. První varianta bude laděná na 143 kWa druhá 227 kW. Oba motory budou spolupracovat s devítistupňovou automatickou převodovkou a k dispozici by měl být i pohon všech čtyř kol.