Na náš trh vstupuje druhá generace oblíbeného MPV, která nese název Citroën C4 Picasso. Součástí představení vozu jsou samozřejmě nejenom jeho výbavové stupně a dostupná motorizace, ale hlavně jeho ceny. Ty začínají již na částce 399 900 Kč a součástí této verze vozu bude motor o objemu 1.6 VTi s výkonem 88 kW. Samozřejmě to není jediný motor, který bude v nabídce. U všech ostatních je nutné počítat se zvýšením ceny. Ať už je to benzinový 1.6 THP s výkonem 115 kW, nebo naftová dvojice 1.6 HDi nebo 1.6 e-HDi s výkony 68 a 85 kW, vždy bude mít zájemce z čeho vybírat.

Výbavové stupně vozu jsou hned čtyři. Jednotlivé stupně nejsou oproti konkurenčním modelům nijak vyčnívající, a tak v základu najdeme třeba dvouzónovou klimatizaci, elektricky ovládaná a vyhřívaná zpětná zrcátka, nebo elektrické stahování oken.  Ovládání všech funkcí vozu je potom ovládáno přes sedmipalcový dotykový displej. K tomu všemu je k dispozici i kožený volant a také tempomat. Případný zájemce o tento výbavový stupeň, nebo jakýkoliv jiný si bude muset počkat do srpna, kdy se vůz začne oficiálně prodávat.

Pro méně náročné řidiče, které se spokojí s koncepčně starším a ověřeným vozem je vhodným kandidátem předchozí generace modelu C4 Picasso. Tu nyní můžete pořídit s výraznou slevou. Výprodej startuje na částce 334 900 Kč, je však potřeba si pospíšit, aby bylo z čeho vybírat.