Chcevrolet Corvette zcela jistě patří mezi automobily, které můžeme označit za legendární. Jeho sedmá generace již začíná dosluhovat a automobilka se připravuje na osmou generaci. I proto se všichni ptají, co se stane s posledním vyrobeným kusem ze sedmé řady. Půjde do aukce!

Zajímavý sběratelský kus

Jedná se totiž o zajímavý sběratelský kousek, který si zájemce bude moci koupit již na konci června na aukci společnosti Barett Jackson v americkém Mohegan ze státu Connecticut. Automobil bude dražen 28. června a výtěžek z celého prodeje půjde na dobré účely. Bude jím podporována skupina raněných členů záchranných složek Spojených států. „Kde končí jedna éra, začíná další. Prodej této poslední Corvette C7 verze Z06 bude životní příležitost vlastnit kus automobilové historie,“ láká ke koupi vozu Craig Jackson, generální ředitel aukční síně Barrett-Jackson, která v roce 2013 dražila i vůbec první sériový kus Corvette C7.

Dražený exempláře je černě lakované kupé verze Z06 ve výbavovém stupni 3LZ s černo černo-červeným interiérem. Pod kapotou vozu pracuje vidlicový osmiválec o objemu 6,2 litru, přeplňovaný kompresorem, který bude podávat výkon 478 kW. Motor je spárován se sedmistupňovým manuálem., který je alternativou k osmistupňovému automatu. K jeho výrobě posledního modelu teprve dojde.

Osmí generace vozu bude oficiálně představena až 18. července. Bude disponovat 373 kW, ke kterým později začnou být přidávány i další verze, kdy vrcholem bude verze o výkonu 746 kW.