Citroën 2CV možná některým nic neřekne, ovšem Kachnu zná snad každý. Tento legendární model byl navržen již před druhou světovou válkou, ovšem jeho realizace probíhala až v roce 1948 a pokračovala až do neuvěřitelného roku 1990. Mnoho lidí si proto klade otázku, zda by nebylo fajn, přijít s nástupcem tohoto modelu.

Kachna v novém nebude

O podobný návrat legendy se v minulosti pokusilo například Mini, Fiat či Volkswagen a nutno říci že s poměrně velkými úspěchy. Značka Citroën při tvorbě svých novinek taktéž vychází z minulosti, ale s modernizovanou verzí Kachny prý počítat nemáme.

„Vyvíjíme náš design s ohledem na minulost,“ uvedla Linda Jakcson, ředitelka značky, v nedávném rozhovoru pro Top Gear, „ale rozhodně bych nechtěla, abychom se stali výrobcem, který produkuje retro. Nehodlám se pouštět do výroby nové 2CV. Ta měla svůj čas, ten byl správný, ale (teď) je to o hledání dalšího designu, který bude našim zákazníkům vyhovovat.“

Obrovská základna milovníků Kachny tak nejspíše bude lehce zklamaná, pravdou však je, že se jedná o poměrně logický krok. Automobilový průmysl se totiž momentálně ocitá na pomyslné křižovatce a skokem do moderní budoucnosti a přinášení retroprvků není tím nejlepším způsobem jak oslovit zákazníky.

„Myslím si, že musíte neustále přemýšlet inovativně,“ dodává Jackson. „Když se vrátíte k tomu, co se vám povedlo v minulosti? Dobře, tehdy to byl úspěch, ale myslím si, že lidé chtějí novost.“

I přesto se však u Citroënu objevují snahy vymykat se standardům. Stačí se podívat například na model Cactus který přináší zajímavý design i nadstandardní komfort. A pokud byste o vozu odkazujícím na Kachnu hodně toužili, pak stačí koupit Citroën C3 Pluriel ve speciální edici Charleston.