Máte-li milión na útratu a chcete nové sportovní auto, pravděpodobně skončíte v autosalonu Nissanu, Subaru nebo Toyoty. Samozřejmě můžete omylem navštívit dealera Renaultu a hodit očko po Laguně Coupé, ale proč byste to proboha dělali. Když na výběr máte mnohem větší stylovky – Nissan 370Z, Subaru BRZ nebo Toyotu GT86.

Bohužel pouze v autosalonu Nissanu verzí 370Z Cabrio vás mohou zcela uspokojit, pokud vám kupéčko nepřipadá dostačně in. Brzy ale monopol Nissanu skončí. Už v březnu na ženevském autosalonu se představí nová Toyota GT68 Cabrio s plátěnou střechou.

Pod kapotou zůstane vše při starém, o výkon se bude i nadále starat dvoulitrový čtyřválec o výkonu 200 koní ve spolupráci s šestistupňovou manuální převodovkou a pohonem zadních kol. Dynamika se kvůli větší hmotnosti nepatrně zhorší, přesné hodnoty ještě nejsou známé, ale rozdíly to nebudou nijak markantní.

Do výroby by měl jít model Toyota GT86 Cabrio během příštího roku. Kdo tedy uvažuje o koupi sportovní stylovky se stahovací střechou letos bude muset stejně zavítat pro Nissan 370Z.