Volkswagen oživil označení GSR, které doteď jednoznačně označovalo model Brouk 1303 S z roku 1973. Pod zkratkou GSR se ukrývají tři slova Gelb-Schwarze Renner. Pokud patříte mezi šťastlivce a měli jste na škole němčinu a zapamatovali jste si něco, tak víte, co toto označení znamená. Pro vás ostatní zde máme překlad zkratky – žluto-černá střela :)

Stejně jako s originálem se dočkáte sladění barev. Základní barva je žlutá, která je doplněna o černou kapotu, střechu, kryty vnějších zpětných zrcátek, zadní spoiler a černé pruhy na spodní části dveří. Kombinace barev záleží na vkusu každého z vás, někomu připadá agresivně a v někom budí barvy pocit auta pro metrosexuála nebo rozmazlenou blondýnu ;)

Pravdou je že pod kapotou se neukrývá žádná malá hračička, ale pořádný přeplňovaný benzínový dvoulitr o výkonu 210 koní, kterému ke zrychlení na 100 km/h stačí pouhých 7,3 vteřin. Ručička tachometru se zastaví na 229 km/h. Když na to pořádně šlápnete, můžete tedy čekat závratně vysokou spotřebu. Naopak když brouka bude řídit blondýna, která bude umět řadit (i takové se najdou :)), může se přiblížit ke spotřebě udávané automobilkou tj. pouhých 7,3 l/100 km.

Pokud byste si pro sebe nebo svojí drahou polovičku chtěli pořídit žluto-černého brouka v limitované edici, cena v sousedním Německu činí 30 300 eur. V přepočtu na naše necelých 800 tisíc korun. Musíte si však pospíšit, bude vyrobeno pouze 3500 kusů a každý kus bude označen štítkem s výrobním číslem zvláštní série (1 až 3500).