Automobilka Volkswagen sází na elektrické koncepty. Posledním z nich je ID. Space Vizzion a i on by měl být později představen ve své sériové verzi.

Nový koncept

Volkswagen zahájil svou elektrickou ofenzivu s rodinou ID. Před třemi roky, kdy představil koncept elektrického hatchbacku, který dnes známe pod jménem ID.3 a který se dostane na silnice již příští rok.

Podobných konceptů představil německý výrobce hned několik a většinu z nich chce uvést do sériové produkce. Platit to bude i pro poslední přírůstek do rodiny, který je ID. Space Vizzion. Ten se představí již 19. listopadu.

„Rodina ID. ukázala, co všechno můžeme s elektromobily vytvořit v již existujících automobilových segmentech,“ nechal se slyšet šéf designového týmu Klaus Bischoff. „S konceptem ID. Space Vizzion ale vytváříme zcela novou, plně elektrickou kategorii aut.“

Nejnovější koncept stojí na modulární platformě MEB a slibuje dojezd až 480 kilometrů na jedno nabití. Zároveň se můžeme těšit na dobré dynamické i jízdní výkony a zcela novou úroveň digitálních služeb. Další podrobnosti, jakož i technické parametry zůstávají zatím neodhaleny.

Pokud jde o celkové proporce, ID. SPace Vizzion má snoubit prostornost známou z kategorie SUV s ladnými křivkami kategorie Gran Turismo. To už ostatně naznačily náčrty, které dávají napovědět, že vůz bude skutečně velmi stylovou záležitostí. Volkswagen tentokráte myslel na životní prostředí i v interiéru, ve kterém používá recyklované materiály. Tvůrci zmiňují hlavně tzv. AppleSkin, tedy vegetariánskou alternativu kůže.

  1. Space Vizzion je zatím jen konceptem, ale s největší pravděpodobností nezůstane jen.z něj. Volkswagen již potvrdil, že se vůz dostane do sériové výroby koncem roku 2021.