Garáž je místem nejen pro auta, ale i pro ukládání nástrojů a různých strojů. Poradíme vám, jak přeměnit garáž na bezpečnou a produktivní pracovní dílnu, se kterou se můžete pyšnit.

Nejdříve garáž vyčistěte

Nejprve se pokuste odstranit všechny předměty, které do dílny nepatří, například krabice s vánočními ozdobami, malé oblečení po dětech a podobné věci přesuňte na půdu. Potřebujete prostor a hlavně bezpečnost, nechcete přeci o krabice zakopávat.

Navrhněte si pracovní stůl

Ať už si svůj vlastní pracovní stůl chcete sestavit sami nebo jej koupíte, měl by být navržen tak, aby odolával velkému náporu. Podstavec a nohy by měly být robustní. Horní část by také měla něco vydržet a pracovní deska by měla být těžká. Ujistěte se, že váš pracovní stůl je vyroben z velmi odolného materiálu. V malém prostoru využijte sklápěcí pracovní desku.

Zvolte si, kam budete dávat nářadí

Počáteční investice každé dílny začínají u nářadí. To by nemělo být rozházeno jen tak po dílně, mělo by mít své místo. Využijte například úložné boxy a úložné systémy. Některé nářadí můžete zavěsit na stěnu pro lepší přehlednost.

Dostatek elektrických zásuvek je potřeba

Většina kutilů je zvyklá, že v dílně nemá tolik elektrických zásuvek, a proto používají prodlužovací elektrické kabely nebo rozdvojky. Vyvarujte se toho a zajistěte, abyste v dílně měly těchto zásuvek dostatek.

Základem je pořádné osvětlení

Garáže jsou většinou tmavé, takže osvětlení tu hraje velkou roli. Dílna musí být řádně osvětlena, a to samé platí pro pracovní plochu a ponk – zde by mělo být osvětlení zvlášť pořádné.

Nezapomeňte na podlahu

Podlaha v pracovních dílnách by měla být bezpečná – neměla by se klouzat a měla by být i snadno udržovatelná, odolná a omyvatelná. Epoxidové podlahové krytiny jsou dobře zvoleným výběrem, využít můžeme i podlahy pryskyřicové.

A teď už jen stačí dokoupit pořádné profi nářadí, při jeho výběru doporučujeme nářadí značky Stanley Fatmax, které na trhu působí mnoho let a jeho kvalita je nenahraditelná.